Hakkımızda

“Bahane değil çözüm üretiyoruz"

Zerpak Ambalaj 2011 yılında İstanbul Kıraç'da endüstriyel atık çöp torbası ihtiyacını karşılamak amacı ile  kurulmuştur. Yıllar içinde yapmış olduğu marka ve makine yatırımları ile bugün ağırlıklı olarak çöp torbası, mop ve koli bandı üretiminde faaliyet göstermektedir.

Zerpak Ambalaj olarak çevre sorumluluğu bilinci birinci önceliğimizdir. Bu bağlamda şirketimiz; güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik gibi temel değerleri ile müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.

İstanbul Kıraç’ta, 1600  metrekarelik kapalı alanda 2011 yılında kurulan Zerpak Ambalaj bugün Hadımköy fabrikada, 5500 metrekare kapalı alanda 100'ü aşkın personeli ile ayda 450 tonun üzerinde üretim yapmakta olup, ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışındaki tüketicileri ile buluşmasını sağlamaktadır. Üretiminin %35’ini bölge ülkelerine ve ABD'ye ihraç ederken, yakın gelecekte ihracat payının arttırılmasını planlamaktadır. Zerpak Ambalaj üretici kimliğinin dışında Star Plus, Star Home ve Vioraplast markalarının üretim, satış, lojistik hizmetlerini de vermekte olup, değerli markalama ve markalaşma yolunda vizyoner adımlarla ilerlemektedir.

Zerpak Ambalaj bir grup şirketidir. Gıda dışı toptan ve toptan üstü satış kanalında lider pozisyonda bulunan Zergrup ailesinin üretici üyesidir. 

Firmamız siz değerli müşterilerimizi yüksek düzeyde memnun etmek, beklentilerinizi en ekonomik ve hızlı şekilde karşılamak için sürekli gelişim içerisindedir. Alanında kalifiye uzman personel kadrosuna hakim olan Zerpak Ambalaj üretim sorumluluğunun her daim farkındadır. Her şeyden önce, en iyi ve hızlı hizmeti vermeye çalışıp uzun yıllar sürecek çözüm odaklı bir firma olmaya büyük önem veriyoruz.

Aslında kısacası “Bahane değil çözüm üretiyoruz.” Disipline ve Disiplinli çalışmanın gerekliliğine inanıyoruz. Zerpak Ambalaj’ı farklı kılan tüm özellikler tabiki bunlar değil, bizi daha yakından tanıdığınızda neden farklı olduğumuzu çok daha iyi anlayacaksınız.

2011

ZERPAK KURULDU
2011 yılında ZERGRUP tarafından kurulan Zerpak Ambalaj İstanbul Kıraç'da Çöp torbası üretimine üretimine başladı.

2013

STAR PLUS EVLERDE
Star Plus Markası olarak Ev tipi standart çöp torbaları üretimine başlandı.

2015

KOLİ BANDI ÜRETİMİNE BAŞLANDI
Koli bandı üretimiyle U-4, U-2 markalarını tüketici ile buluşturdu.

2017

YENİ MAKİNELER YENİ ÜRÜNLER
Ev tipi çöp torbalarında Büzgülü Çöp Torbaları üretimine yönelik makine parkuru kuruldu ve üretime başlandı.

2019

BÜYÜYORUZ
Üretim parkuruna kattığı son teknoloji makineleri ile hızla büyüyen Zerpak Ambalaj İhracatta 13 ülkeye ulaştı.

2021

VİORAPLAST MARKA LANSMANI YAPILDI
Değerli Marka inşaası ve markalaşma vizyonu ile VİORAPLAST Marka Lansmanı yapıldı.

2012

STARPLUS MARKASI TÜKETİCİ İLE BULUŞTU
Zerpak Ambalaj Starplus markasını oluşturdu ve Starplus Markası Olarak olarak endüstriyel ve profesyonel, atık çöp torbalarının üretimine başlandı.

2014

MOP ÜRETİMİNE BAŞLANDI
İp örgü mop üretim tesisi kuruldu,  endüstriyel ve ev tipi  mop üretimine başlandı.

2016

YENİ TESİS
Üretim kapasitesini artırmak amacıyla yeni tesisimiz olan Hadımköy'e taşınıldı.

2018

İHRACAT
Endüstriyel ve ev tipi çöp torbalarında ürün gamını ve kapasitesini artıran Zerpak Ambalaj İhracat hayatına ABD ile başladı.

2021

STAR HOME MARKASI TÜKETİCİ İLE BULUŞTU
Plastik Mutfak Gereçleri kategorsinde STAR HOME markası altında üretime başlandı.

Misyonumuz ;

Teknolojisi, yetişmiş insan gücü ve mutlu çalışanları ile sosyal sorumluluk bilinci içinde çevreye ve topluma fayda sağlayan, sosyal refahı koruyup geliştiren, kaliteden ödün vermeksizin en hızlı hizmeti müşterilerimizle buluşturmak.

Vizyonumuz ;

Doğamızı ve dünyamızı koruyan, verimlilik esasına uygun enerji tasarrufu ile sorun çözen ürünler üreterek daima yeni kalmak.

Değerlerimiz

İnsana Değer
Cinsiyet Eşitliği
Yenilikçilik
Şeffaflık
Güvenirlilik
İş Güvenliği
Çevreye Saygı

Etik Politikası ;

Zerpak Ambalaj olarak her zaman müşterilerimiz tarafından Sosyal uygunluk denetimleri geçirilmektedir.
Denetimler hem etik ilkelerimizin hem de sosyal sorumluluğumuzun bir kez daha gözden geçirilmesini sağlamaktadır.
Başarılı ve geliştirmemiz gereken konuları bizlere göstererek sürekli bu konudaki aktivite ve planlarımızı sürekli canlı tutmamızı sağlamaktadır.

Kalite Politikamız ;

En üst seviyede müşteri tatminini, ürettiği ambalajlardaki kaliteyi, verimliliği ve çevreciliği esas almış, bunu müşteri ve çalışanlarına yansıtmayı amaç edinmiştir. Kalite ile ilgili yasal şartların yerine getirilmesi, müşterinin güven ve tercihini kazanmaktır. Kalite sorumluluğunun Zerpak Ambalaj’da herkesin işi olduğunu kabul ederiz. Kaliteli ürünlerin kaliteli insanlar tarafından üretileceği inancı ile eğitime öncelik vermek temel hedef olarak benimsenmiştir.
Sektörün lider ve öncü firması olarak ürün ve hizmetlerimizde standartları belirleyici rolümüzü, müşterilerimizin ürünlerini rekabetçi, sağlıklı ve güvenilir şekilde pazara sunmalarında en yüksek faydayı sağlamak için kullanırız.
Bunu gerçekleştirirken maliyetlerimizi düşürmeyi, büyümemizi sürdürülebilir kılmayı, süreçlerimizi, risk ve fırsatları analiz ederek ortak geleceğimizi güven altına almayı hedefliyoruz.
Şirket vizyonu doğrultusunda, toplam kalite felsefesini esas alan ve takım ruhuna önem veren çalışmalar ile örnek alınan rekabetçi süreçler oluşturmayı ve yönetmeyi hedeflemektedir. Sonuç odaklı, değer yaratan, toplumsal sorumluluğu ve marka değeri yüksek bir şirket için sürekli iyileştirme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi, bunun için sistemler kurulması şirketin önceliklerindendir.

Sertifikalar